WIBRO • PRD
ZAJAZD WINCENTÓW
URZĄD MIASTA LUBARTÓW
HOVET • 
INFO- DUO
BIURO HANDLOWE, MAREK POLICHAŃCZUK
SKLEP METALOWY, WANDA GRUBA
BANK SPÓŁDZIELCZY
SOLBET
P.P.H.U GARDENER, JACEK WILKOŁAZKI
STELLA PACK • MEDICA TRANS
PGK • INTERGRAF
ELMET, HENRYKA OLEKSIŃSKA
ZAKŁAD WYROBÓW BETONOWYCH, WOJCIECH TRYKACZ

Aktualności

FUTSAL JUNIOR 29 października 2012

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie, przystąpił do Ogólnopolskiego Projektu „Halowa Polska”. Twórcą projektu jest Andrzej Szłapa, najbardziej utytułowany zawodnik polskiego futsalu (87- krotny reprezentant Polski, wielokrotny kapitan polskiej reprezentacji).

Projekt realizowany jest w trzech kategoriach: „Futsal Junior” - dla uczniów szkół podstawowych, „Futsal +16 Pro” - gdzie mogą startować pełnoletni zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni oraz „Futsal +16 Medium” - gdzie dopuszcza się do udziału maksymalnie 2 czynnych zawodników. Udział - wyłącznie za pisemną zgodą opiekunów prawnych - mogą wziąć także zawodnicy którzy ukończyli 16 lat.

Mamy za sobą pierwszy z cyklu trzech turniejów, który odbył się dniu 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe naszego miasta. Turniej rozgrywany był dwufazowo. W pierwszej części mecze toczyły się w dwóch grupach. W grupie A występowały mocniejsze zespoły z każdej ze szkół, w grupie B zespoły słabsze. W tej części turnieju szkoły (z grupy A) walczyły o awans do zawodów szczebla powiatowego, w ramach kalendarza PSZS. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, drugie SP nr 3 - i te dwie szkoły uzyskały awans – trzecie zaś SP nr 1.

Po rozegraniu meczy w grupach, rozpoczęły się pojedynki systemem pucharowym. Stawką był bezpośredni awans do zawodów wojewódzkich, w ramach Projektu „Halowa Polska”, w kategorii „Futsal Junior”. System rozgrywek był tak skonstruowany, że każda ze startujących drużyn, miała realną szansę na końcowe zwycięstwo. Zawodnicy – pomimo młodego wieku – prezentowali dobre wyszkolenie techniczne. Widzieliśmy olbrzymie zaangażowanie każdego z nich oraz wielkie serce do sprawiającej im radość gry. W meczu o V miejsce, II zespół SP nr 1, pokonał II zespół SP nr 4 wynikiem 2:0. W meczu o III miejsce, I zespół z SP nr 1 pokonał 2:0 II zespół SP nr 3. Najbardziej zaciętym, był pojedynek o miejsce I. Na parkiecie spotkały się pierwsze drużyny ze szkół nr 3 i nr 4. W regulaminowym czasie, mecz zakończył się wynikiem 2:2, w dogrywce lepszymi okazali się uczniowie z SP nr 3, zwyciężając ostatecznie 4:2. Zespół SP nr 3 występował w następującym składzie: Filip Michałów, Mateusz Zyga (3 bramki), Wiktor Misiak (1), Maksymilian Sowa (1), Emil Wasilewski (2), Michał Meksuła, Szymon Lato, Kamil Zawiślak (2), Łukasz Najda (4). Opiekunem drużyny był Krzysztof Dec. Najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Krupę z SP nr 4. Najskuteczniejszym strzelcem został Jan Sokół z SP nr 4, zdobywca aż 8 bramek.

Sędzią głównym turnieju był Mieczysław Kwiatkowski. Turniej od strony technicznej przygotował Jarzy Walczak.

Nagrody – puchary dla trzech pierwszych oraz dyplomy dla wszystkich szkół, wręczali: Danuta Sienkiewicz, dyr. SP nr 1 i Janusz Gierach, dyr. MOSiR. Dyplomy otrzymali także: najlepszy bramkarz i strzelec oraz opiekunowie drużyn (SP nr 1 – Jerzy Walczak, SP nr 3 – Krzysztof Dec i SP nr 4 – Dariusz Podleśny). Fundatorem nagród był MOSiR Lubartów.

PnWtSrCzwPt So N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728