ZAKŁAD WYROBÓW BETONOWYCH, WOJCIECH TRYKACZ

Aktualności

Zakończenie 2 sezonu Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. 21 kwietnia 2013

Stało się. Zakończyliśmy 2 sezon Lubartowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki ! W niedzielę 21 kwietnia, po raz ostatni spotkaliśmy się na sali gimnastycznej gimnazjum nr 1 w Lubartowie aby obejrzeć ostatnią kolejkę w tej edycji, a także uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród.

Odbyły się 2 z 3 zaplanowanych meczów. W meczu O.S.K. Osior - Aby do przodu wynik został ustalony jako walkower obustronny z powodu nieobecności obu drużyn.

W kolejnym meczu spotkały się drużyny Koszykarzy i Ja ZUS Płace. Ten mecz decydował o ostatecznej kolejności w tabeli. Koszykarze walczyli o pierwsze zwycięstwo w lidze, ZUS o 4 miejsce na zakończenie rozgrywek. Po bardzo zaciętym spotkaniu ostatecznie Ja ZUS Płace pokonało Koszykarzy 2:0 (w setach 26:24 i 25:21). Wydawało się, że pierwszego seta wygrają Koszykarze. Prowadzili nawet 10 punktami. Niestety nie utrzymali prowadzenia do końca seta i polegli. W drugim secie walczyli jak lwy, ale większą determinacją wykazali się rywale i to oni ostatecznie zwyciężyli.

Ostatni mecz w sezonie to mecz na szczycie: Volleyball Chopin Team kontra ACH Volley BzB. Przed tym meczem już było wiadomo, że ACH zostaną wicemistrzami ligi, a gracze Chopina zajmą 3 miejsce. Jednak obie drużyny podeszły do meczu bardzo zmotywowane, z chęcią wygrania ostatniego spotkania w lidze

Pierwszy set to zacięta walka punkt za punkt do ostatniej piłki. Czujnością wykazać musieli się sędziowie zawodów, gdyż mecz był toczony w szybkim tempie. Spektakularne akcje przeplatane były prostymi błędami. Więcej zimnej krwi zachowali gracze Chopina wygrywając seta 26:24. Drugi set to już dominacja graczy z 3 miejsca w tabeli. Kontrowali przebieg seta i pewnie zwyciężyli w nim 25:16, wygrywając ostatecznie mecz 2:0

Po obu spotkaniach odbyła się ceremonia:

Dyplom za 10 miejsce powędrował do Koszykarzy. Zdecydowanie najsłabsza drużyna w lidze. Najstarsza drużyna. Brak zwycięstwa, jednak pod koniec sezonu zaczęli urywać pojedyncze sety faworytom meczów, za co trzeba im pogratulować i życzyć sukcesów w kolejnej edycji
9 miejsce zajęła drużyna Aby do Przodu. Bardzo dobra pierwsza runda w wykonaniu zawodników tej drużyny, dużo słabsza runda rewanżowa, przegrywali niemal każdy mecz. Odzwierciedleniem jest miejsce w tabeli.
8 miejsce: Fortuna. Drużyna niezła, zgrana, aczkolwiek mało zorganizowana. Potrafili urywać punkty faworytom, a z drużynami teoretycznie słabszymi wygrywali bez problemów. Niestety - przed ostatnią kolejką drużyna została zdyskwalifikowana za nadmiar walkowerów. Dzięki wszystkim nieobecnościom, wylądowali na zaledwie 8 pozycji. Duże rozczarowanie.

7 miejsce zajął Armapol. Niestety to chyba największe rozczarowanie ligi. Piękna gra, dobre wyniki, zwycięstwa w ważnych meczach, czołówka tabeli. Niestety drużyna z powodu nadmiaru walkowerów również została zdyskwalifikowana i ostatecznie zajęła 7 miejsce. Ogromna szkoda.
6 miejsce dla Sąsiadów. Drużyna dobra, na równym poziomie plus dodatkowo kilku bardzo dobrych zawodników. Niestety drużyna grała bardzo chimerycznie. Fatalny początek sezonu i kręcenie się w dole tabeli. Przełamaniem był mecz z Chopinem, który Sąsiedzi wygrali 2:0. Od tego czasu wzięli się w garść i zaczęli grać na dobrym poziomie. Niestety w niektórych spotkaniach tracili głupie punkty ze słabszymi drużynami. Z kolei w meczach z mocnymi drużynami radzili sobie bardzo dobrze. Z jednej strony mogą być zadowoleni z 6 pozycji, z drugiej mogą sobie pluć w brodę, że nie wykorzystali dobrej szansy na zajęcie nawet 4 pozycji.
5 miejsce: PDS. Spore zaskoczenie. W poprzednim sezonie nie radzili sobie zupełnie. W tym sezonie z kolei, po kilku wzmocnieniach grali na prawdę dobrze. Kilka bardzo dobrych meczów, kilka szczęśliwych zwycięstw i oto PDS znalazł się na - bądź co bądź - wymarzonym 5 miejscu. Duży plus
4 miejsce dla zespołu Ja ZUS Płace. Jedna z najmłodszych ekip w lidze. Olbrzymie zaskoczenie. Trzeba również przyznać, że mieli ogromne szczęście, w kilku meczach otrzymali walkowery za nieobecności przeciwników. Dobra gra w niektórych spotkaniach okazała się bardzo potrzebna w tym, że drużyna uciułała na tyle wystarczająco punktów, by zająć 4 miejsce w lidze. Duży plus
3 miejsce: VOLLEYBALL CHOPIN TEAM. W poprzedniej edycji również zajęli miejsce trzecie. Utrzymana forma. Z jednej strony wydaje się, że stać ich było na więcej, aczkolwiek straty punktów w meczach ze słabszymi rywalami (chociażby 2 porażki z Sąsiadami), spowodowały to, że trochę zabrakło do drugiego miejsca.
Wicemistrzami ligi została drużyna ACH VOLLEY BzB. Debiutanci okazali się bardzo solidną drużyną, wygrali większość meczów. Prezentowali równą formę przez cały sezon (nie licząc kilku małych wpadek) Całkowicie zasłużone 2 miejsce, można nawet rzec, że to drużyna na lata.
MISTRZEM LIGI została po raz kolejny, bezkonkurencyjna drużyna O.S.K. Osior. Kosmiczny jak na tą ligę poziom, fantastyczna gra, zupełnie odstawali od innych. Totalnie inna liga. W dwóch sezonach podczas grania meczów nie stracili nawet seta!!! Szkoda ostatniego meczu w tym sezonie, niestety z powodu nieobecności, drużyna musiała zostać ukarana walkowerem. Przez to nie uzbierała kompletu punktów, a w przegranych setach zamiast wyniku 0, pojawił się wynik 2. Nie zmienia to jednak faktu, że drużyna na parkiecie jest niepokonana i w kolejnych edycjach - o ile wystartują, będą nie do zatrzymania przez nikogo.